Resim Yarışması

RESİM YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

YARIŞMAYI DÜZENLEYEN: Yarışma Gaziosmanpaşa Belediyesi, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sanatla Dönüşüm Derneği işbirliği ile düzenlenmektedir.

1.KONU: COVİD 19 PANDEMİ TEMALI RESİM YARIŞMASI
2.AMAÇ: Covid 19’dan etkilenen çocukların yaşadığı kaygıları en aza indirgemek. Yaşadıkları Covid 19 ile ilgili sıkıntılarını olumlu yöne çevirmek. Çocukları hayata daha pozitif bakabilmelerini sağlamak, konsantrasyon gücünü artırmak ve özgüvenini tekrar kazandırmak.
Çocukların bilinçaltında kalan; istek, özlem, hayalleri, korkuları ve endişelerini resim aracılığıyla dışa vurmak.
Beceri ve yaratıcı gücünü ortaya koymak.
3.KAPSAMI: Yarışmaya Gaziosmanpaşa İlçesinde bulunan tüm ilkokul ve ortaokul öğrencileri katılabilir.

KATILIM ŞARTLARI:
1. Resim yarışmasına Gaziosmanpaşa Belediyesi sınırları içinde yer alan tüm ilkokul ve ortaokul (1.2.3.4.5.6.7.8. Sınıf) öğrencileri katılabilir.
2. Öğrenciler eserlerinde (karakalem, kuru boya, pastel boya, keçeli kalem ) tekniklerinden istediğini seçebilir.
3. Bir yarışmacı yarışmaya yalnızca bir eserle katılabilir.
4. Yarışmacıların tasarımlarını özgün çalışmalardan elde etmeleri gereklidir. Alıntı eserler tespit edildiğinde değerlendirmeye alınmayacaktır. Alıntı olan eserin sorumluluğu yarışmacıya aittir.
5. Resim dalında teslim edilen eserlerin boyutlarının kısa kenarı 35 cm, uzun kenarı 50 cm olmalıdır.
6. Eserler; çerçevesiz, paspartusuz olarak ve iki sert karton arasında zarar görmeyecek şekilde yerleştirilerek, arkasına yarışmacının adı-soyadı ve iletişim bilgisi yazılı olduğu form yapıştırılarak teslim edilmesi gerekmektedir.
7.Eserler, Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Akademisi 2. Kat danışmaya elden teslim edilecektir.
8.Yarışmaya katılacak kişiler @goptasanat ve @sanatinsokakhali instagram sayfalarını takip etmeleri gerekmektedir.

ESERLERİN TESLİM TARİHİ:
Eserler en geç 22 Mart 2021 Pazartesi gününe kadar Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Akademisi 2. Kat danışmaya teslim edilmiş olacaktır.

DEĞERLENDİRME TARİHİ:
Eserler 22 Mart, 4 Nisan 2021 tarihleri arasında Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Akademisinde değerlendirilecektir.

DEĞERLENDİRME JÜRİSİ:
Jüri üyeleri; Gaziosmanpaşa Belediyesi Sanat Akademisinden 2 öğretmen, Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden 1 öğretmen ve Sanatla Dönüşüm Derneği’nden 1 öğretmen olarak belirlenecek olup, toplamda 4 kişi değerlendirmeye katılacaktır.

ÖDÜL TÖRENİ TARİHİ:
Yarışmayı kazanan kişiler; 5 Nisan 2021 tarihinde Gaziosmanpaşa Belediyesi Kültür Merkezi Sanat Akademisi giriş kat fuaye alanında yapılacak olan resim sergisi ve ödül töreni programında takdim edilecektir.

ÖDÜLLER:
İLKOKUL: Birinciye; Tablet ORTAOKUL: Birinciye; Tablet İkinciye; Boya Seti İkinciye; Boya Seti
Üçüncüye; Kitap Seti Üçüncüye; Kitap Seti
2599 kez izlendi